CES 2018 Tüketici elektronik fuarı

CES 2018 Tüketici elektronik fuarı 9 Ocakta başlayıp 3 gün sürecek…Bu sene  Las Vegas’ta gerçekleşecek olan fuarda öne çıkan en iyi cihazlar…

Samsung’un The Wall 146 inç Televizyonu: Sinema salonlarında kullanılan sinema ekran teknolojisini Samsung evlere taşımaya karar vermiş. 146inç’lik televizyonun adı ise The Wall. Ürünün ne zaman satışa sunulacağı ya da fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi yok.

HTC Vive Pro: HTC, sanal gerçeklik oyunlarına bir yenilik getiriyor. Yeni Vive Pro, geliştirilmiş çözünürlük, entegre özel kulaklıklar ve en önemlisi sanal dünyaları birbirine bağlı olmadan dolaşmanıza izin verecek yeni bir kablosuz adaptör sunuyor. 2018’in ilk yarısında piyasaya çıkacak cihaz için henüz fiyat bilgisi verilmedi. 


Nanoleaf: Nanoleaf, ışık panellerinin yeni kare biçimindeki versiyonunu tanıttı. Artık panelleri uzaktan açıp kapatabilir, ışıkların gölgesini ayarlayabilir, panele dokunarak renkleri değiştirebilirsiniz. Ayrıca kendisine bağlı hoparlörüne bağlanıp bir müzik açtığınızda ışıkların renkleri müziğe göre değişiyor. 

Toyota e-Palet konsept aracı: Geleceğin paylaşılabilir aracı olarak gösterilen e-Palet’in 4 metre ile 7 metre arasında değişen 3 farklı boyutu var.  Ayrıca proje Uber, Pizza Hut, Amazon ve benzeri projelerde Toyota’yla ortaklık yapan şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yeniden yapılandırılabilir durumda.  E-Palet olarak adlandırılan otonom elektrikli araçta ön cam ve sabit koltuklar bulunmuyor; ancak çok sayıda potansiyel uygulama var. Geliştiriciler aracı bir kamyon, taksi, mobil bir otel olarak tanımlıyor.


ForwardX CX-1 Bavul: Havalimanında bavul sürüklemek 2017 yılında kaldı. Şimdi 2018 yılındayız ve artık bavullarımız bizi takip edebilecek.


Sony LSPX-A1 Projektör: Sony’nin yeni projektörü yapay mermer ve ahşap raf görünümlü tasarımıyla dikkat çekiyor. Üzerinde yerleştirilen 4K projektör, 120 inç’lik görüntü oluşturabiliyor. Ayrıca cihaza bağlı üç orta düzey hoparlörde var. Cihazın fiyatı 30 Bin Dolar ve önümüzdeki baharda satışa sunulması bekleniyor. 


L’Oreal UV uyarıcısı:
L’Oreal, UV ışınlarını ölçen, pile ihtiyaç duymayan bir ürün geliştirdi. 2 mm kalınlığında ve 9 mm çapındaki ürün tırnak üzerine ya da güneş gözlüğüne takılabiliyor. Güneş ışığına çok maruz kaldığınızda da size uyarı veriyor. Tahmini fiyatlandırma ise 40 dolar civarı. 


13.Kolibree Magik akıllı diş fırçası: Diş fırçalarken aynı zamanda telefonunuzda canavarları öldürün. Akıllı telefonunuzdaki bir oyunla bağlı olan diş fırçası, diş fırçalama ritüeline farklı bir eğlence katıyor.


Hyundai’nin hidrojen yakıtlı yeni aracı : Hyundai, 120 kW’lık bir e-motorla donattığı, üç 700 barlık hidrojen tank ve 1.56 kWh’lık lityum iyon pil ile güçlendirilmiş aracıyla dolum başına 350 kilometreyi aşmayı hedefliyor. Ayrıca arkasında bıraktığı tek emisyonda su buharı. Aracın 2018 yılının sonlarında satışa sunulması bekleniyor.


Vuzix Blade Akıllı Gözlük:
Google Glass’ı unutturacak yeni bir model olan bu gözlük, aynı zamanda Amazon’un Alexa sanal asistanıyla da entegre. Kulaklık özelliğinde bulunan gözlüğün görünümü basit bir güneş gözlüğü gibi. 


Garmin Forerunner GPS Akıllı Saat :  Apple’ın akıllı saatlerine rakip olan Forerunner, 500 şarkı depolama kapasitesine sahip ayrıca GPS özelliği var ve Garmin Pay’i destekliyor. Dokunmatik ekran yerine fiziksel tuşlar bulunan saat, hareket halindeki kullanımlarda daha tercih edilebilir duruyor. 


XYZprinting da Vinci Nano 3D:
Da Vinci Nano 3D, mobil uygulamadan erişim kolaylığı ve makul bir fiyata sahip olmasıyla ev ortamı için yeterli bir portatif yazıcı olabilir. 2018 yılının ortalarında 229 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor. 


Delta’dan Alexa Musluk:
Delta’nın Wi-Fi bağlantısı ve Alexa destekli yeni akıllı musluğu, suyun açılıp kapatılması, sıcaklığın ayarlanması gibi durumlar için sesli komut kullanmaya olanak tanıyor. 

Samsung Family Hub Akıllı Buzdolabı: Samsung’un en yeni akıllı buzdolabı, içerisindeki kameralar sayesinde ailenizin yemek tercihlerine ve alerjilerine göre ve buzdolabınızdaki ürünleri temel alan yemek tarifleri önerebiliyor.

HP Spectre x360: Spectre x360, hem tablet hem de yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar işlevi görüyor

Kohler Numi Akıllı Tuvalet : Akıllı ev kurulumlarında ilklerden biri olan akıllı tuvalet, sesli komutla çalışan musluk ve otomatik temizlik, ayak ısıtma, hava kurutması, koku kontrolü, müzik gibi özelliklere sahip.

Kohler Verdera Ayna: Kohler’in yeni akıllı banyo sisteminin bir parçası olan Verdera aydınlatmalı aynanın alt kısmında Alexa özellikli bir hoparlör  ve sesli komutlarını duyacak iki mikrofon var. Ses ve ışık seviyelerini ayarlamak için dokunmatik kontrol veya sesli komut kullanabilirsiniz. 

Moodo Koku Makinesi: Kokulu mumlara veya yağlara artık gerek yok. Wi-Fi bağlantılı, Alexa destekli Moodo, evinizi istediğiniz kokuyla donatabilir. 

Omron HeartGuide: HeartGuide, kan basıncını izleme özelliğine sahip akıllı bir sistem. Bu giyilebilir sistemin üzerinde bütün fitness bilgilerinizi görebilir, günlük hareket ve kalp durumunuzu takip edebilirsiniz. 


Volkswagen’den I.D. Buzz: Nvidia’nın teknolojisi: sadece oyun alanında kalmadı. Volkswagen’in CEO’su Herbert Diess, Nvidia’nın CES 2018’de açıkladığı Drive IX sistemini ID Buzz’a entegre edeceğini açıkladı. Bu sistem sayesinde araba, şoför ona yaklaşırken tanıyacak, belirli kişiler yaklaştığında kilidi otomatik açacak ve kişiselleştirilmesine izin verecek.

Elmer Akıllı Duş: Duşun sıcaklığını ve kuvvetini ayarlamak için Amazon Alexa ile entegre edilmiş sistemin konsepti rahat bir duş deneyimi olacak. Elmer’in bu duş sistemi 1500 Dolar’dan başlıyor ve 3000 Dolar’a kadar çıkıyor.

HyperX Cloud Flight kablosuz kulaklık: 30 saat ile piyasadaki en uzun pil ömrünü sunuyor. 90o dönebilen kapalı kulak kapaklarına sahip olan Cloud Flight, 2,4 GHz yayın yapan 50 mm sürücülerle etkileyici oyun sesleri sunuyor. TeamSpeak ve Discord sertifikalı olan kulaklıkta çıkarılabilir bir gürültü önleyici mikrofon yer alıyor. PC, PS4 ve PS4 Pro ile kullanılmaya hazır olan kulaklık, LED efektlerini ayarlamaya, mikrofonun sesini kısmaya, kulaklığı açıp kapatmaya ve sesi açmaya yarayan dahili kontrollerle birlikte geliyor. Kulaklık ayrıca üç kutuplu analog ses bağlantısına da destek veriyor. Cloud Flight ihtiyacınız olan her yerde size etkileyici bir oyun deneyimi sunmaya hazır.